" />

Mirsevini ne Portalin Informativ te Futbollit

Click here to edit subtitle

News

Seria A

 1. Matri + 15 milionë = Cavani?

   Juventusi është duke përgatitur ofertën e parë për sulmuesin e Napolit, Edinson Cavani.

  Gazzetta dello Sport shkruan se Juve këtë javë do t’i ofrojë Napolit një shumë prej 15 milionë eurosh plus shërbimet e sulmuesit Alessandro Matrit në shkëmbim të Cavanit.

   

  Megjithatë, një propozim i tillë nuk besohet se do ta impresionojë presidentin e Napolit, Aurelio de Laurentiis, i cili nuk dëshiron ta lejojë sulmuesin të largohet.

 2. United ofron Berbarovin për Lewandowskin

   Manchester United është i gatshëm të përfshihet në një marrëveshje shkëmbimi me Borussia Dortmundin, ku përfshihet sulmuesi Robert Lewandowski.

  Manchester Evening News shkruan se Djajtë e Kuq janë të gatshëm t’ia ofrojnë sulmuesin Dimitar Berbatovi klubit gjerman.

   

  Përveç Berbatovit anglezët do të ofrojnë edhe një shumë parash për të marrë shërbimet e sulmuesit polak.

   

  Edhe agjenti i Lewandowskit kishte konfirmuar interesimin e United javën e kaluar.

 3. Chelseat i refuzohen 40 mil. për Lucas

   Klubit londinez, Chelsea, i ishte refuzuar oferta prej 40 milionë eurosh për yllin e Sao Paolos, Lucas Moura, por Blutë mbeten favoritë për transferimin e tij, gjithnjë sipas presidentit të klubit brazilian.

  19 vjeçari, i cili po lidhet me një kalim te Interi dhe Real Madridi si duket ka qenë edhe subjekt i interesimit të Chelseat, që është kthyer kah ka ardhur për shkak të presidentit të Sao Paolos, Juvenil Juvenacio.

   

  “ Ne nuk e kemi pranuar ofertën, por sigurisht, për momentin, Chelsea mbetet favoriti më i madhpër Lucas. Interi e bëri ofertën prej 25 milionë eurosh, por kjo ofertë nuk ishte e mjaftueshme për ne”.

   

  “Real Madridi është po ashtu i interesuar, kam pasur kontakte me Florentino Perez, i cili e adhuron lojtarin. Lucas është lojtar i madh që do të triumfojë në Europë, por Sao Paolo do ta shesë për ofertën më të madhe”, ka deklaruar Juvenacio.

Back to top

La Liga

 1. Laporta: Rosell dëshironte t’i shesë Puyolin, Xavin dhe Valdesin

  Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka thënë se shefi aktual i Blaugranëve, Sandro Rosell, kishte planifikuar shitjen e yjeve, si Xavi, Carles Puyol dhe Victor Valdes.

  Politikani katalunas nuk është i kënaqur me punën e presidentit aktual të Barcës dhe e ka kritikuar atë për mënyrën se si i udhëheq gjërat.

   

  Për më shumë, Laporta ka deklaruar se është i gatshëm që të garojë për postin e presidentit.

Back to top

Permierl League

 1. Zyrtare: Kalenderi i Permierlaguez Angleze per sezonin 2012/13 ne PL

  Saturday, August 18th, 2012

  Arsenal v Sunderland

  Everton v Manchester United

  Fulham v Norwich City

  Manchester City v Southampton

  Newcastle United v Tottenham Hotspur

  Queens Park Rangers v Swansea City

  Reading v Stoke City

  West Bromwich Albion v Liverpool

  West Ham United v Aston Villa

  Wigan Athletic v Chelsea

  Saturday, August 25th, 2012

  Aston Villa v Everton

  Chelsea v Newcastle United

  Liverpool v Manchester City

  Manchester United v Fulham

  Norwich City v Queens Park Rangers

  Southampton v Wigan Athletic

  Stoke City v Arsenal

  Sunderland v Reading

  Swansea City v West Ham United

  Tottenham Hotspur v West Bromwich Albion

  Saturday, September 1st, 2012

  Chelsea v Reading

  Liverpool v Arsenal

  Manchester City v Queens Park Rangers

  Newcastle United v Aston Villa

  Southampton v Manchester United

  Swansea City v Sunderland

  Tottenham Hotspur v Norwich City

  West Bromwich Albion v Everton

  West Ham United v Fulham

  Wigan Athletic v Stoke City

  Saturday, September 15th, 2012

  Arsenal v Southampton

  Aston Villa v Swansea City

  Everton v Newcastle United

  Fulham v West Bromwich Albion

  Manchester United v Wigan Athletic

  Norwich City v West Ham United

  Queens Park Rangers v Chelsea

  Reading v Tottenham Hotspur

  Stoke City v Manchester City

  Sunderland v Liverpool

  Saturday, September 22nd, 2012

  Chelsea v Stoke City

  Liverpool v Manchester United

  Manchester City v Arsenal

  Newcastle United v Norwich City

  Southampton v Aston Villa

  Swansea City v Everton

  Tottenham Hotspur v Queens Park Rangers

  West Bromwich Albion v Reading

  West Ham United v Sunderland

  Wigan Athletic v Fulham

  Saturday, September 29th, 2012

  Arsenal v Chelsea

  Aston Villa v West Bromwich Albion

  Everton v Southampton

  Fulham v Manchester City

  Manchester United v Tottenham Hotspur

  Norwich City v Liverpool

  Queens Park Rangers v West Ham United

  Reading v Newcastle United

  Stoke City v Swansea City

  Sunderland v Wigan Athletic

  Saturday, October 6th, 2012

  Chelsea v Norwich City

  Liverpool v Stoke City

  Manchester City v Sunderland

  Newcastle United v Manchester United

  Southampton v Fulham

  Swansea City v Reading

  Tottenham Hotspur v Aston Villa

  West Bromwich Albion v Queens Park Rangers

  West Ham United v Arsenal

  Wigan Athletic v Everton

  Saturday, October 20th, 2012

  Fulham v Aston Villa

  Liverpool v Reading

  Manchester United v Stoke City

  Norwich City v Arsenal

  Queens Park Rangers v Everton

  Sunderland v Newcastle United

  Swansea City v Wigan Athletic

  Tottenham Hotspur v Chelsea

  West Bromwich Albion v Manchester City

  West Ham United v Southampton

  Saturday, October 27th, 2012

  Arsenal v Queens Park Rangers

  Aston Villa v Norwich City

  Chelsea v Manchester United

  Everton v Liverpool

  Manchester City v Swansea City

  Newcastle United v West Bromwich Albion

  Reading v Fulham

  Southampton v Tottenham Hotspur

  Stoke City v Sunderland

  Wigan Athletic v West Ham United

  Saturday, November 3rd, 2012

  Fulham v Everton

  Liverpool v Newcastle United

  Manchester United v Arsenal

  Norwich City v Stoke City

  Queens Park Rangers v Reading

  Sunderland v Aston Villa

  Swansea City v Chelsea

  Tottenham Hotspur v Wigan Athletic

  West Bromwich Albion v Southampton

  West Ham United v Manchester City

  Saturday, November 10th, 2012

  Arsenal v Fulham

  Aston Villa v Manchester United

  Chelsea v Liverpool

  Everton v Sunderland

  Manchester City v Tottenham Hotspur

  Newcastle United v West Ham United

  Reading v Norwich City

  Southampton v Swansea City

  Stoke City v Queens Park Rangers

  Wigan Athletic v West Bromwich Albion

  Saturday, November 17th, 2012

  Arsenal v Tottenham Hotspur

  Fulham v Sunderland

  Liverpool v Wigan Athletic

  Manchester City v Aston Villa

  Newcastle United v Swansea City

  Norwich City v Manchester United

  Queens Park Rangers v Southampton

  Reading v Everton

  West Bromwich Albion v Chelsea

  West Ham United v Stoke City

  Saturday, November 24th, 2012

  Aston Villa v Arsenal

  Chelsea v Manchester City

  Everton v Norwich City

  Manchester United v Queens Park Rangers

  Southampton v Newcastle United

  Stoke City v Fulham

  Sunderland v West Bromwich Albion

  Swansea City v Liverpool

  Tottenham Hotspur v West Ham United

  Wigan Athletic v Reading

  Tuesday, November 27th, 2012

  Aston Villa v Reading

  Manchester United v West Ham United

  Southampton v Norwich City

  Stoke City v Newcastle United

  Sunderland v Queens Park Rangers

  Swansea City v West Bromwich Albion

  Tottenham Hotspur v Liverpool

  Wigan Athletic v Manchester City

  Wednesday, November 28th, 2012

  Chelsea v Fulham

  Everton v Arsenal

  Saturday, December 1st, 2012

  Arsenal v Swansea City

  Fulham v Tottenham Hotspur

  Liverpool v Southampton

  Manchester City v Everton

  Newcastle United v Wigan Athletic

  Norwich City v Sunderland

  Queens Park Rangers v Aston Villa

  Reading v Manchester United

  West Bromwich Albion v Stoke City

  West Ham United v Chelsea

  Saturday, December 8th, 2012

  Arsenal v West Bromwich Albion

  Aston Villa v Stoke City

  Everton v Tottenham Hotspur

  Fulham v Newcastle United

  Manchester City v Manchester United

  Southampton v Reading

  Sunderland v Chelsea

  Swansea City v Norwich City

  West Ham United v Liverpool

  Wigan Athletic v Queens Park Rangers

  Saturday, December 15th, 2012

  Chelsea v Southampton

  Liverpool v Aston Villa

  Manchester United v Sunderland

  Newcastle United v Manchester City

  Norwich City v Wigan Athletic

  Queens Park Rangers v Fulham

  Reading v Arsenal

  Stoke City v Everton

  Tottenham Hotspur v Swansea City

  West Bromwich Albion v West Ham United

  Saturday, December 22nd, 2012

  Chelsea v Aston Villa

  Liverpool v Fulham

  Manchester City v Reading

  Newcastle United v Queens Park Rangers

  Southampton v Sunderland

  Swansea City v Manchester United

  Tottenham Hotspur v Stoke City

  West Bromwich Albion v Norwich City

  West Ham United v Everton

  Wigan Athletic v Arsenal

  Wednesday, December 26th, 2012

  Arsenal v West Ham United

  Aston Villa v Tottenham Hotspur

  Everton v Wigan Athletic

  Fulham v Southampton

  Manchester United v Newcastle United

  Norwich City v Chelsea

  Queens Park Rangers v West Bromwich Albion

  Reading v Swansea City

  Stoke City v Liverpool

  Sunderland v Manchester City

  Saturday, December 29th, 2012

  Arsenal v Newcastle United

  Aston Villa v Wigan Athletic

  Everton v Chelsea

  Fulham v Swansea City

  Manchester United v West Bromwich Albion

  Norwich City v Manchester City

  Queens Park Rangers v Liverpool

  Reading v West Ham United

  Stoke City v Southampton

  Sunderland v Tottenham Hotspur

  Tuesday, January 1st, 2013

  Chelsea v Queens Park Rangers

  Liverpool v Sunderland

  Manchester City v Stoke City

  Newcastle United v Everton

  Southampton v Arsenal

  Swansea City v Aston Villa

  Tottenham Hotspur v Reading

  West Bromwich Albion v Fulham

  West Ham United v Norwich City

  Wigan Athletic v Manchester United

  Saturday, January 12th, 2013

  Arsenal v Manchester City

  Aston Villa v Southampton

  Everton v Swansea City

  Fulham v Wigan Athletic

  Manchester United v Liverpool

  Norwich City v Newcastle United

  Queens Park Rangers v Tottenham Hotspur

  Reading v West Bromwich Albion

  Stoke City v Chelsea

  Sunderland v West Ham United

  Saturday, January 19th, 2013

  Chelsea v Arsenal

  Liverpool v Norwich City

  Manchester City v Fulham

  Newcastle United v Reading

  Southampton v Everton

  Swansea City v Stoke City

  Tottenham Hotspur v Manchester United

  West Bromwich Albion v Aston Villa

  West Ham United v Queens Park Rangers

  Wigan Athletic v Sunderland

  Tuesday, January 29th, 2013

  Arsenal v Liverpool

  Aston Villa v Newcastle United

  Manchester United v Southampton

  Norwich City v Tottenham Hotspur

  Queens Park Rangers v Manchester City

  Reading v Chelsea

  Stoke City v Wigan Athletic

  Sunderland v Swansea City

  Wednesday, January 30th, 2013

  Everton v West Bromwich Albion

  Fulham v West Ham United

  Saturday, February 2nd, 2013

  Arsenal v Stoke City

  Everton v Aston Villa

  Fulham v Manchester United

  Manchester City v Liverpool

  Newcastle United v Chelsea

  Queens Park Rangers v Norwich City

  Reading v Sunderland

  West Bromwich Albion v Tottenham Hotspur

  West Ham United v Swansea City

  Wigan Athletic v Southampton

  Saturday, February 9th, 2013

  Aston Villa v West Ham United

  Chelsea v Wigan Athletic

  Liverpool v West Bromwich Albion

  Manchester United v Everton

  Norwich City v Fulham

  Southampton v Manchester City

  Stoke City v Reading

  Sunderland v Arsenal

  Swansea City v Queens Park Rangers

  Tottenham Hotspur v Newcastle United

  Saturday, February 23rd, 2013

  Arsenal v Aston Villa

  Fulham v Stoke City

  Liverpool v Swansea City

  Manchester City v Chelsea

  Newcastle United v Southampton

  Norwich City v Everton

  Queens Park Rangers v Manchester United

  Reading v Wigan Athletic

  West Bromwich Albion v Sunderland

  West Ham United v Tottenham Hotspur

  Saturday, March 2nd, 2013

  Aston Villa v Manchester City

  Chelsea v West Bromwich Albion

  Everton v Reading

  Manchester United v Norwich City

  Southampton v Queens Park Rangers

  Stoke City v West Ham United

  Sunderland v Fulham

  Swansea City v Newcastle United

  Tottenham Hotspur v Arsenal

  Wigan Athletic v Liverpool

  Saturday, March 9th, 2013

  Arsenal v Everton

  Fulham v Chelsea

  Liverpool v Tottenham Hotspur

  Manchester City v Wigan Athletic

  Newcastle United v Stoke City

  Norwich City v Southampton

  Queens Park Rangers v Sunderland

  Reading v Aston Villa

  West Bromwich Albion v Swansea City

  West Ham United v Manchester United

  Saturday, March 16th, 2013

  Aston Villa v Queens Park Rangers

  Chelsea v West Ham United

  Everton v Manchester City

  Manchester United v Reading

  Southampton v Liverpool

  Stoke City v West Bromwich Albion

  Sunderland v Norwich City

  Swansea City v Arsenal

  Tottenham Hotspur v Fulham

  Wigan Athletic v Newcastle United

  Saturday, March 30th, 2013

  Arsenal v Reading

  Aston Villa v Liverpool

  Everton v Stoke City

  Fulham v Queens Park Rangers

  Manchester City v Newcastle United

  Southampton v Chelsea

  Sunderland v Manchester United

  Swansea City v Tottenham Hotspur

  West Ham United v West Bromwich Albion

  Wigan Athletic v Norwich City

  Saturday, April 6th, 2013

  Chelsea v Sunderland

  Liverpool v West Ham United

  Manchester United v Manchester City

  Newcastle United v Fulham

  Norwich City v Swansea City

  Queens Park Rangers v Wigan Athletic

  Reading v Southampton

  Stoke City v Aston Villa

  Tottenham Hotspur v Everton

  West Bromwich Albion v Arsenal

  Saturday, April 13th, 2013

  Arsenal v Norwich City

  Aston Villa v Fulham

  Chelsea v Tottenham Hotspur

  Everton v Queens Park Rangers

  Manchester City v West Bromwich Albion

  Newcastle United v Sunderland

  Reading v Liverpool

  Southampton v West Ham United

  Stoke City v Manchester United

  Wigan Athletic v Swansea City

  Saturday, April 20th, 2013

  Fulham v Arsenal

  Liverpool v Chelsea

  Manchester United v Aston Villa

  Norwich City v Reading

  Queens Park Rangers v Stoke City

  Sunderland v Everton

  Swansea City v Southampton

  Tottenham Hotspur v Manchester City

  West Bromwich Albion v Newcastle United

  West Ham United v Wigan Athletic

  Saturday, April 27th, 2013

  Arsenal v Manchester United

  Aston Villa v Sunderland

  Chelsea v Swansea City

  Everton v Fulham

  Manchester City v West Ham United

  Newcastle United v Liverpool

  Reading v Queens Park Rangers

  Southampton v West Bromwich Albion

  Stoke City v Norwich City

  Wigan Athletic v Tottenham Hotspur

  Saturday, May 4th, 2013

  Fulham v Reading

  Liverpool v Everton

  Manchester United v Chelsea

  Norwich City v Aston Villa

  Queens Park Rangers v Arsenal

  Sunderland v Stoke City

  Swansea City v Manchester City

  Tottenham Hotspur v Southampton

  West Bromwich Albion v Wigan Athletic

  West Ham United v Newcastle United

  Sunday, May 12th, 2013

  Arsenal v Wigan Athletic

  Aston Villa v Chelsea

  Everton v West Ham United

  Fulham v Liverpool

  Manchester United v Swansea City

  Norwich City v West Bromwich Albion

  Queens Park Rangers v Newcastle United

  Reading v Manchester City

  Stoke City v Tottenham Hotspur

  Sunderland v Southampton

  Sunday, May 19th, 2013

  Chelsea v Everton

  Liverpool v Queens Park Rangers

  Manchester City v Norwich City

  Newcastle United v Arsenal

  Southampton v Stoke City

  Swansea City v Fulham

  Tottenham Hotspur v Sunderland

  West Bromwich Albion v Manchester United

  West Ham United v Reading

  Wigan Athletic v Aston Villa

   

 2. United dominon formacionin me te mir ne histori te LP

  Lojtarët e Manchester Unitedit dominojnë njëmbëdhjetëshin më të mirë të Ligës Premier të të gjitha kohërave, si atë të zgjedhur nga publiku, ashtu edhe atë të zgjedhur nga ekspertët.

   

  Në të dyja formacionet bëjnë pjesë mesfushorët aktualë, Paul Scholes dhe Ryan Giggs, portieri legjendar Peter Schmeichel, ish-mbrojtësi Gary Neville, si dhe lojtari që tash bart fanellën e Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

   

  Po ashtu, të dyja palët zgjodhën në sulm dyshen, Alan Shearer dhe Thierry Henry.

   

  Njëmbëdhjetëshi sipas ekspertëve:

   

  Portier: Schmeichel

   

  Mbrojtës: G Neville, Adams, Ferdinand, A Cole

   

  Mesfushorë: Ronaldo, Roy Keane, Scholes, Giggs

   

  Sulmues: Shearer, Henry

   

  Njëmbëdhjetëshi sipas publikut:

   

  Portier: Schmeichel

   

  Mbrojtës: G Neville, Adams, Vidic, A Cole

   

  Mesfushorë: Ronaldo, Gerrard, Scholes, Giggs

   

  Sulmues: Shearer, Henry

   

  Në përzgjedhje kanë marrë pjesë 300.000 tifozë anekënd botës (njëmbëdhjetëshi sipas publikut) dhe një panel prej 11 ekspertësh të futbollit (njëmbëdhjetëshi sipas ekspertëve).

   

  Ryan Giggs është shpallur lojtari më i mirë i të gjitha kohërave në Ligën Premier, ndërsa Sir Alex Ferguson ka mposhtur konkurrentë, si Arsene Wenger dhe Jose Mourinho, për t’u shpallur trajneri më i mirë.

 3. Reali pranë Modric

  Real Madridi besohet se tashmë ka arritur marrëveshjen për transferimin e mesfushorit kroat të Tottenhamit, Luka Modric.

  Daily Mail shkruan se futbollisti kroat do të largohet nga Tottenhami dhe përkundër interesimit disa vjeçar nga Manchester United, tashmë besohet se Modric është pajtuar të nënshkruajë me Jose Mourinhon.

   

  Bisedimet janë në përmbyllje dhe Real Madridi do të paguajë 32 milionë funte, ndërsa lojtari do të ketë kontratë të vlefshme 5 milionë euro në sezon

Back to top